Msza Krzyżma w Kościele Starokatolickim w Rzeczypospolitej Polskiej

13.04.2017 r. w Kaplicy Katedralnej p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łodzi, przy ul. Gdańskiej 143 duchowni Kościoła odprawili Mszę Świętą, podczas której pobłogosławione zostały: olej chorych, olej katechumenów oraz krzyżmo. Msza Krzyżma nie należy jeszcze do Triduum Paschalnego -trwa Wielki Post. Ten obchód liturgiczny jest szczególną manifestacją jedności Kościoła, ukazuje pełnię władzy kapłańskiej Zwierzchnika i jedności z nim wszystkich kapłanów Kościoła. Dlatego wszyscy kapłani zaproszeni są do koncelebry tej Mszy. Kapłani, którzy uczestniczą w tej Mszy albo ją koncelebrowali przyjęli w niej Komunię świętą pod dwiema postaciami.
Biskup - elekt w swojej homilii przypomniał, że Kościół Starokatolicki po śmierci śp. bp Marka Kordzika znajduje się w ciężkiej sytuacji i że tylko wspólne działanie może odbudować jedność Kościoła. Zaznaczył również, że wierzy, że można odbudować relację między kapłanami, które niejednokrotnie były zniszczone przez lata doprowadzania do upadku Kościoła. Zwierzchnik Kościoła Starokatolickiego przypomniał zgromadzonym o priorytecie posługi duszpasterskiej, która powinna być nadrzędnym celem każdego prezbitera czy diakona.
Zgromadzeni na tej Mszy Świętej kapłani odnowili swoje przyrzeczenia, ślubując wierność Bogu, Zwierzchnikowi i Kościołowi, jednocześnie przysięgając głoszenie Dobrej Nowiny.