Z wizytą u duchownych starokatolickich | bp Henryk Tymoteusz Marciniak

Pamięć o braciach w kapłaństwie jest ważnym aspektem życia kapłańskiego w naszym Kościele. W dniu dzisiejszym delegacja duchownych Kościoła Starokatolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej nawiedziła kaplicę starokatolicką w Siennej Różanej której duszpasterzem jest ks. Henryk Marciniak - biskup starokatolicki. Ks. Henryk Marciniak został konsekrowany w 1969 r. w Zittau, przez biskupa Helmuta Norberta Maasa. Spotkanie pełne życzliwości i serdeczności było wyrazem szacunku wobec osoby ks. Henryka Marciniaka, który za tydzień będzie obchodził 48 rocznicę sakry biskupiej. Biskup - senior opowiedział przybyłej delegacji o historii Kościoła Starokatolickiego w czasach PRL i próbach jego resuscytacji na ziemiach polskich w czasach komunizmu. Duszpasterz kaplicy na sam koniec spotkania udzielił wszystkim obecnym swojego kapłańskiego błogosławieństwa licząc na rychłe spotkanie w niedalekiej przyszłości.